Kompleksowe rozwiązania w branży CNC

Nie tylko świadczymy usługi – stajemy się Twoim partnerem w osiąganiu sukcesu!

CO ROBIMY?

Poszukujemy, szkolimy i zatrudniamy operatorów CNC do produkcji w zakresie obróbki metalu i drewna. Projektujemy makra, konstruktory, komponenty systemów ERP i inne oprogramowanie do produkcji sterowanej numerycznie.

Szkolenia CNC

Studiuj sterowanie oraz programowanie maszyn CNC online przez 2 miesiące lub osobiście w swoim zakładzie produkcyjnym.

Dowiedz się więcej

Poszukiwanie personelu

Szukasz personelu do swojej produkcji? Wybierzemy i przeszkolimy operatorów CNC do Twojego sprzętu.

Dowiedz się więcej

Certyfikacja

Potrzebujesz certyfikatu OPERATOR/PROGRAMATOR CNC? Zdobądź zadania do wykonania i uzyskaj certyfikat bez szkolenia.

Dowiedz się więcej

Tworzenie oprogramowania

Potrzebujesz oprogramowania produkcyjnego CNC, PP, Makro, CAD/CAM, ERP? Skontaktuj się z nami!

Dowiedz się więcej

Dlaczego nam ufają?

Kilka powodów, dla których nasi klienci wybierają nas.

Od założenia firmy STARTA (dawne nazwy: LAUFER-CNC, CNC.SCHOOL, ASKIO) w Izraelu 8.11.2008 roku dostarczamy kompleksowe rozwiązania w zakresie produkcji CNC, obejmujące szkolenia i zatrudnienie operatorów/programistów maszyn CNC na całym świecie. Przeszliśmy długą drogę od małej organizacji zajmującej się szkoleniem w pełnym wymiarze czasu pracy na obrabiarkach i działającej wyłącznie w mieście Aszdod na południu Izraela, do jednego z liderów rynku w zakresie szkoleń on-line pracującego w branży CNC. Także świadczymy usługi w zakresie rozwoju systemów ERP, makr i konstruktorów dla CNC w obróbce metali i drewna, doboru i szkoleń personelu. Dziś STARTA ma ponad 6000 zadowolonych klientów w ponad 50 krajach na całym świecie.

Zaletą współpracy z nami jest kompleksowe podejście do działań związanych z produkcją CNC. Oprócz wyszukiwania personelu i szkolenia go pod sprzęt Państwa, rozwijamy oprogramowanie PLM, ERP, CRM do produkcji CNC. Tworzymy konstruktory DXF/STL z interfejsem internetowym do projektowania parametrycznego, tworzymy styli/autostyli do przetwarzania operacji w systemach CAM. Tworzymy makra w Fanuc Macro B, Okuma User Task, Fadal Macros, Bosch CPL, Syntec OpenCNCMacro, HAAS Macros, Sinumerik - Elastic NC Pr., GSK Custom Macro, Anilam Adv. Programowanie, Yasnac Macroprograms, Hitachi Seiki - Seicos itp. Świadczymy również usługi marketingowe w zakresie analizy rynku CNC, wynagrodzeń, zbierania i analizowania statystyki.

Naszymi Klientami są zarówno osoby prywatne chcące zdobyć nową, poszukiwaną specjalizację jako operator/programista maszyn CNC, jak również znaleźć pracę w tym zakresie po odbyciu szkolenia, małe/średnie firmy posiadające w produkcji maszyny CNC. Do naszych głównych zadań należy poszukiwanie personelu, jego szkolenie (w tym usługi online) i późniejsze zatrudnienie w przedsiębiorstwach klientów. Jeśli posiadasz mini-maszyny CNC typu hobby, możemy również przeprowadzić szkolenie w formacie indywidualnym lub w grupie z nauczycielem on-line. Od 2011 roku zajęcia odbywają się 2-3 razy w tygodniu. Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami i uzyskaj z bezpłatną konsultację!

Statystyki i fakty

620+

Zrealizowane projekty

6000+

Zadowoleni klienci

2503

Lekcje prowadzone

Co mówią o nas klienci?

Będziemy wdzięczni za Twoją opinię pozostawioną na info@starta.pl!


Mam 25-letnie doświadczenie w pracy na frezarkach ręcznych. I doszedłem do wniosku, że CNC to przyszłość. Ponieważ czasu było mało i nie nadążałem za zajęciami stacjonarnymi, zdecydowałem się spróbować nauki online. A potem znalazłem https://starta.pl/ kursy online z lektorem.

Lekcja odbywa się w dogodnym dla Ciebie terminie. Prowadzący w przystępnej formie przedstawia, stara się odpowiedzieć na pytania, których nie rozumiesz zarówno w trakcie zajęć, jak i po nich. Istnieje wiele nagrań wideo z zajęć do samodzielnej nauki. Istnieją również lekcje indywidualne na interesujący Cię temat.

Jestem bardzo zadowolony, ​​że ​​zdecydowałem się na te kursy i nigdy tego nie żałowałem. Obecnie pracuję w Czechach, wiedza zdobyta na kursach bardzo mi się przydała. I teraz rozumiem zdanie – Wiedza to potęga!!!

Alex

2019


Wszystko zaczęło się w 2017 roku. Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem w pracy frezarkę CNC, zobaczyłem ją i bardzo mi się spodobała. Postanowiłem się uczyć!

Długo szukałem szkół, uczelni i całkiem przypadkowo znalazłem kursy LAUFERCNC, już gdy dostałem pracę jako student CNC. W tym czasie pracowałem na czterech różnych maszynach, m.in. CNC z cięciem strumieniem wody, frezarką, tokarką, laserem i waterjetem. Kurs w firmie LAUFERCNC zapewnił doskonałą podstawę, możliwość nauki w trzech możliwościach, samodzielnie, z lektorem i indywidualnie!

Zapewnia głęboką wiedzę w kierunkach: operator-programista, co jest bardzo ważne i istotne. Kurs dostarcza wiedzy na profesjonalnym poziomie, która będzie miała ogromny wpływ na Twoją karierę.

Ruslan

2019


Od ponad trzech lat pracuję jako operator CNC. Są to lasery 2D, 3D, prasy do gięcia krawędzi. Postanowiłem dalej rozwijać się w temacie CNC, zaliczyłem kurs 0001 w firmie LAUFERCNC

Podczas sześciomiesięcznego szkolenia opanowałem wiele przydatnych i niezbędnych informacji na temat frezowania, nabyłem umiejętności pracy w systemach CAD, CAM. Teraz zaczynam praktykować, certyfikat, który otrzymałam, pomógł otworzyć drzwi, które wcześniej były dla mnie niedostępne.

Wszystko jest bardzo dobrze zorganizowane!
Szkolenie było ciekawe i produktywne!
Wsparcie jest dostępne.


Plusem jest ogromna baza danych na ten temat (filmy lekcyjne, poradniki, słowniki itp.).

Osobno chciałbym wspomnieć o grupie w whatsapp. Można rozwiązać niemal każdy problem z zakresu CNC i nie tylko. Wielu uczestników z różnych krajów. Ciągle uczysz się czegoś nowego dla siebie.

Wiaczesław

2019


Kurs jest bardzo obszerny i obejmuje szeroki zakres tematów programistycznych.

Uczyłem się od zera i nie trzeba dodawać, że było ciężko, ale wszystko jest realne. Anton jest bardzo uważny dla każdego i w razie potrzeby pomoże profesjonalnie.

Cały kurs to ogromny plus, ale mały minus to, że mało jest poruszonych pytań o rysunki, przynajmniej materiały można udostępnić za darmo, ale polecam!

Serhii

2019


Dzień dobry wszystkim, minął już ponad rok odkąd ukończyłem kurs CNC.

Jestem bardzo zadowolony i nie żałuję wydanych pieniędzy i czasu, wszystko dawno wróciło i podoba mi się ta praca.

Polecam każdemu naukę w firmie "LAUFER CNC"

MICHAEL

2018


Po ukończeniu kursu STARTA udało mi się dostać pracę jako operator maszyn CNC w Polsce. Bez wstępnego doświadczenia i specjalistycznego wykształcenia, po kursach mogłem pracować. Otrzymawszy bardzo solidne podstawy teoretyczne, w krótkim czasie zaadaptowałem się do przedsięwzięcia.

Co mogę powiedzieć o kursie?

* Po pierwsze duża dawka wiedzy. W wielu aspektach związanych z maszynami CNC (szczególnie szkolenia z programowania makro, programowania, grafiki inżynierskiej, diagnostyki, postprocesorów - w fabrykach ta wiedza jest na wagę złota).
* Po drugie, przy niskim koszcie kursu otrzymujemy ogromną warstwę informacji. Do tego mobilność i oglądanie nagranych zajęć jest bardzo wygodne.
* Po trzecie obiecujący rozwój (początkowo zdobyć wiedzę jako operator, po praktyce zostać programistą, czyli po zdobyciu doświadczenia zostać programistą), ten kurs daje mi to wszystko.

Co mi się nie podobało.

* Nie było informacji o narzędziach pomiarowych, z którymi spotka się operator CNC.
* Dużo czasu poświęcono systemowi Fanuc, ale Siemens (SINUMERIK) i Heidenhain zostały praktycznie zignorowane.

Podsumowując, chciałbym polecić ten kurs każdemu, kto interesuje się maszynami CNC.

Oleg

2017-2018


W 2015 roku pojawiło się pytanie o przekwalifikowanie się z maszyn uniwersalnych na maszyny sterowane CNC. Po przejrzeniu wielu zasobów natknąłem się na stronę internetową firmy LAUFER-CNC i początkowo wziąłem udział w kursie do samodzielnej nauki, aby szybko rozpocząć pracę w tym kierunku.

Powiem, że materiału było dla mnie wystarczająco dużo, aby rozpocząć naukę podstaw zawodu. Potem pojawiło się pytanie o głębsze koncepcje pracy na CNC i wziąłem kurs 0001.

Jakość samych kursów i szkoleń jest na dość wysokim poziomie, a w obliczu globalnych zmian kwestia poziomu szkoleń moim zdaniem jeszcze bardziej się nasiliła.

Czego możesz życzyć? Można zrobić tylko jedno: iść do przodu, poprawiać się i nie tracić ducha.

Andriej

2015-2017


Wziąłem udział w tym kursie pół roku temu, po 4 latach pracy jako operator. Kurs jest bardzo obszerny, nadaje się zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych operatorów CNC, ponieważ pracując przez długi czas w wąskiej branży, wiele się zapomina.

Kurs podobał mi się, choć wiele z niego wydawało mi się banalnych i zupełnie niepotrzebnych w mojej pracy. Kurs pomógł mi spojrzeć na swoją pracę z innej perspektywy i wyeliminować pewne problemy, których wcześniej nie zauważałem.

Konstantyn

2018


W 2015 roku w jednym z przedsiębiorstw na południu Izraela poznałem Antona. Wiele się nauczyłem podczas naszej wspólnej pracy. Pracowałem jako programista maszyn CNC, a także obsługiwałem maszyny, w międzyczasie Anton był kierownikiem warsztatu. Anton wykorzystał programy makr do automatyzacji produkcji, stworzył prototypy kilku narzędzi do frezowania płyt MDF do obróbki drewna i zmodyfikował interfejs sterowania systemu SYNTEC CNC tak, aby wykorzystywał makra przemysłowe z graficznym interfejsem użytkownika.

Wszyscy operatorzy tej produkcji stale otrzymywali porady dotyczące kwestii szkoleniowych i nadal zwracają się do Antona z pytaniami. Polecam kursy od STARTA!

Mosze

2015


Na początku 2018 roku podjąłem decyzję o nauczeniu się nowego zawodu. Tak jak wielu fascynowały maszyny, które same potrafią coś zrobić, tak okazało się, że były to maszyny CNC.
Dowiedziałem się, czym jest CNC, kiedy znalazłem stronę internetową Laufer CNC, zdałem sobie sprawę, że jest moja. Zawsze chciałam zrobić coś rękami, ale jednocześnie myśleć głową. Już na studiach zdałem sobie sprawę, że przydatna będzie mi znajomość języka programowania Basic oraz wykształcenie inżyniera mechanika. Wszystko to znacznie ułatwiło naukę, chociaż ludzie uczyli się u mnie nawet bez tej wiedzy, czyli tak naprawdę zdobywali nową wiedzę od zera. Dzięki przemyślanemu programowi możesz dołączyć do treningu na każdym etapie i w zależności od swoich możliwości lub wolnego czasu szybko opanować główne kierunki.

Trzy miesiące później poszedłem na rozmowy kwalifikacyjne na stanowisko Operatora CNC i bez większego wahania odpowiadałem na pytania. Większość pracodawców była zadowolona, ​​że ​​potrzebne mi będzie jedynie przeszkolenie praktyczne na konkretnej maszynie, dla mnie skróciło to czas stażu i przybliżyło podwyżkę wynagrodzenia.

Dziękuję zespołowi Antona Laufer za zapewnienie mi obiecującej pracy i zawodu, który mogę wykonywać w każdym mieście, a nawet kraju!

Anton

2018


Kurs ukończyłem pod koniec 2018 roku. Zacząłem pracować bez szkolenia, było ciężko. Jest to kurs, który pozwoli operatorowi pracować komfortowo i spokojnie. Kody i zrozumienie logiki maszyny to podstawa, żeby nie robić cudów i to właśnie dostałem.

Informacji jest bardzo dużo, jeszcze nie wszystko zapamiętałem i się uczę. Z czasem całkiem możliwe jest zostanie kompetentnym programistą.

Dziękuję całemu zespołowi. Wszystko w porządku. Ceny są takie same jak za komuny. Lepiej nie znajdować)

Aleksander

2014


Pracuję jako programista i operator na frezarkach HAAS i DMC (na zdjęciu). Osiągnięto znaczące wyniki. Generalnie programuję prace o absolutnie dowolnej złożoności. W swojej krótkiej karierze skonfigurował kilka postprocesorów, w tym tokarsko-frezarskich.

Twoje kursy dostarczają unikalnych umiejętności i wiedzy w tak trudnym obszarze, jak praca ze sprzętem CNC. I nie są to wielkie słowa. Zebranie tak wielu przydatnych informacji w jednym miejscu i ich aktualizacja są tego warte. Wiedza szanownego Antona na ten temat jest po prostu niesamowita – od razu wiadomo, do czego należy dążyć. Dla tych, którzy rozumieją, to duży plus :) Można napisać dużo więcej dobrych rzeczy.

Ale recenzja powinna być krótka i zwięzła. W związku z tym mogę powiedzieć, że pieniądze na ten kurs zostały wydane z wielką przyjemnością i, co najważniejsze, z wielką korzyścią! :)

Wykonujesz bardzo potrzebną pracę, powodzenia!

Dmitryj

2017-2018


Niedawno ukończyłem kurs i chciałbym podziękować zespołowi Laufer cnc za wysokiej jakości szkolenie. Chciałbym szczególnie podkreślić Antona, nauczyciela kursu, który bardzo dyskretnie i przystępnie odpowiedział na moje pytania.

Kursy dały mi nie tylko ogólną wiedzę na temat pracy na maszynach CNC, ale także możliwość pracy za granicą, a także komunikacji ze specjalistami niemal na całym świecie.

Jedyne, czego chciałbym życzyć przyszłym kadetom, to: zaraz po kursach, lub w trakcie kursów, pojechać do pracy lub na staż. Aby tak rzec, utrwalić wiedzę.

Obecnie pracuję w swojej specjalizacji (operator) na maszynach OKUMA i MITSUBISHI. Certyfikat pomógł w zatrudnieniu w zakładzie w Czechach. Jestem bardzo zadowolony z kursów, polecam!

Roman

2018-2019


Nazywam się Valentyn Goncharenko, ukończyłem kursy ASKIO na progu 2019 roku.

Było to bardzo przydatne i wartościowe szkolenie, którego nie żałuję. Kurator szkolenia Anton, profesjonalny człowiek-teoretyk i praktyk, który nielicznym potrafi łączyć takie cechy jednocześnie.

W chwili obecnej zajmuję się zawodowo tokarkami CNC. Polecam ten ośrodek szkoleniowy dla początkujących i profesjonalistów!!!

Valentin

2018-2019

Będziemy w kontakcie | STARTA

Będziemy w kontakcie

Potrzebujesz porady? Skontaktuj się z nami w dogodny dla Ciebie sposób i uzyskaj szczegółową bezpłatną konsultację w sprawie Twojego pytania.

Nasz adres
ul. Władysława IV 59 lok. 6,
81-384, Gdynia, Polska
Telefon, WhatsApp, Viber, Telegram

+ 48 791 267 165 (dla osób prywatnych)
+ 48 573 200 593 (dla firm i rekruterów)